Πρώτη νίκη με σούπερ Dean!

Οι Liverpool Women πήραν την πρώτη τους νίκη στη φετινή Championship, επικρατώντας με 3-2 της Watford εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής!

Η Liverpool προερχόταν από ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, «ανοίγοντας» το σκορ στο 5ο λεπτό της συνάντησης με γκολ της 20χρονης χαφ, Missy Bo Kearns.

Τη «σκυτάλη» πήρε η Rianna Dean, η οποία με δύο δικά της τέρματα στο 35′ και στο 37′, αντίστοιχα, έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στις Reds.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Watford έβγαλε αντίδραση, αφού σκόραρε στο 78′ με την Anne Meiwald και στις καθυστερήσεις με την Helen Ward, χωρίς, ωστόσο, να καταφέρει να πάρει κάτι από το ματς.

Παίκτρια του αγώνα, ποια άλλη;

Έτσι, το σύνολο του Matt Beard πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, στην προσπάθεια που κάνει για επιστροφή στην Premier League.