Bournemouth – Liverpool 0-3 (HIGHLIGHTS)

Η ομάδα μας κυριάρχησε στην έδρα της Bournemouth, επικράτησε με 3-0 και πήρε ακόμα ένα σημαντικότατο τρίποντο!

Έχοντας τον πλήρη έλεγχο καθ΄όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης κόντρα στην ακίνδυνη Bournemouth, η ομάδα μας κέρδισε με 3-0 και έβαλε τρεις ακόμα βαθμούς στο σακούλι της!

Ο Chamberlain ήταν αυτός που έβαλε τη Liverpool σε θέση οδηγού στο 35′, όταν μετά από μια υπέροχη βαθιά μπαλιά του Henderson βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και τελείωσε ιδανικά τη φάση.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (44′), Salah και Keita συνεργάστηκαν υποδειγματικά στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, με τον δεύτερο να κάνει το 2-0! 9 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, αντιστράφηκαν ήταν η ώρα να αντιστραφούν οι ρόλοι, με τον Keita να βγάζει φανταστική κάθετη πάσα και τον Αιγύπτιο να διαμορφώνει με ωραίο πλασέ το τελικό 3-0!