Throwback: Με Mo και Shaq! (pics-vid)

Η Liverpool αντιμετωπίζει την Κυριακή (07/03) στις 16:00 τη Fulham στο Anfield στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής της Premier League και το LiverpoolFans.gr θυμάται το τελευταίο παιχνίδι των δύο ομάδων στην έδρα των Reds.

Ήταν ένα ηλιόλουστο μεσημέρι Κυριακής στο Anfield και πιο συγκεκριμένα αυτό της 11ης Νοεμβρίου 2018, όταν η Liverpool υποδέχονταν τη Fulham στο κάστρο της, για την 12η αγωνιστική της Premier League. Μόνος στόχος φυσικά η νίκη, αφού σε μία τέτοια τρομερή κούρσα τίτλου με Manchester City, δεν υπάρχει χώρος για «γκέλες».

Η ομάδα του Jürgen Klopp, αν και δυσκολεύτηκε, έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» στο 41ο λεπτό της συνάντησης, όταν μετά από γρήγορη συνέχεια στο παιχνίδι, η μπάλα θα φτάσει στον Salah μαι κ Αιγύπτιος με υπέροχο τελείωμα θα ανοίξει το σκορ, βάζοντας σε θέση οδηγού την ομάδα μας πριν τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Liverpool μπήκε με στόχο να πετύχει ένα δεύτερο γκολ, προκειμένου να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη. Κάτι το οποίο έγινε, αφού μπορεί στο 52′ ο Mané να μην κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Rico, όμως στην εξέλιξη της φάσης το έκανε ο Shaqiri, σκοράροντας για το τελικό 2-0, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους και έδωσε ακόμα μία νίκη στη Liverpool.

Αυτή ήταν η 9η νίκη της Liverpool στις πρώτες 12 αγωνιστικές της σεζόν 2018/19 και το σφύριγμα της λήξης του παιχνιδιού κόντρα στη Fulham τη βρήκε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.