Liverpool – Monterrey 2-1 (HIGHLIGHTS)

Αν και δυσκολεύτηκε, η ομάδα μας τελικά κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον τελικό του Παγκόσμιου Κυπέλλου Συλλόγων, επικρατώντας της Monterrey με 2-1!

Χάρη σε ένα γκολ του Bobby Firmino στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Monterrey και κατά συνέπεια την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων που διεξάγεται στο Κατάρ. Εκεί θα διεκδικήσει το τρόπαιο κόντρα στην κάτοχο του Copa Libertadores, Flamengo.

Ο Keita μας έδωσε το προβάδισμα στο 12ο λεπτό της αποψινής αναμέτρησης μετά από υπέροχη ασίστ του Salah, για να ισοφαρίσουν οι Μεξικάνοι μόλις δύο λεπτά μετά. Η ομάδα μας είχε την κατοχή, δημιούργησε κάποιες καλές ευκαιρίες κόντρα στην επικίνδυνη Monterrey, ωστόσο χρειάστηκε το… buzzer beater του Firmino στο 92′ για να πανηγυρίσουμε την πρόκριση!