Στον τελικό του FA Youth Cup η Liverpool U18! (vid)

Με μια ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού κόντρα στην Ipswich Town U18, το απόγευμα της Τετάρτης (12/05), η Liverpool U18 πήρε την πρόκριση σε ακόμη έναν τελικό του FA Youth Cup!

Η ομάδα του Marc Bridge-Wilkinson βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, από τέρμα του Edwin Agbaje.

Με μια αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, η πίεση της Liverpool U18 απέδωσε καρπούς, όταν στο 63 ο Mateusz Musialowski έκανε το 1-1.

Τελικά, στο 80′, ο Melkamu Frauendorf που μόλις προ ενός λεπτού είχε αντικαταστήσει τον σκόρερ Musialowski, έκανε το 2-1 σφραγίζοντας με έξοχο τρόπο την πρόκριση στον τελικό!

Δείτε τα γκολ των μικρών Reds:

Liverpool U18: Davies, Bradley, Quansah, Koumetio, Norris, Stephenson, Morton, Corness, Balagizi, Woltman, Musialowski (79′ Frauendorf).

photo credits: liverpoolfc.com