Ξέσπασμα με «τριάρα» για τις Liverpool Women κόντρα στις London Bees

Την πρώτη νίκη στη φετινή Women’s Championship πέτυχες η Γυναικεία ομάδα της Liverpool, περνώντας με σκορ 0-3 από την έδρα των London Bees για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθήματος.

Η ομάδα της Vicky Jepson έδειξε από το πρώτο ημίχρονο τις προθέσεις της, προκαλώντας την αντίπαλο τερματοφύλακα, Sarah Quantrill, να επέμβει πολλάκις πριν την ανάπαυλα.

Εν τέλει, οι Liverpool Women πήραν το προβάδισμα που τόσο άξιζαν νωρίς στο δεύτερο μέρος, όταν στο 48ο λεπτό η Lawley πλάσαρε εύστοχα από κοντά για το 0-1.

Match report: London Bees 0-3 Liverpool FC Women - Liverpool FC

Στο 60′, η Babajide διπλασίασε τα τέρματα των «κόκκινων», με δυνατό σουτ από δύσκολη γωνία, ενώ στην εκπνοή του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 90ό λεπτό, η νεοαποκτηθείσα Furness πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στη σεζόν, γράφοντας με κεφαλιά το τελικό 0-3.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τις Liverpool Women, μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας κόντρα στη Durham (1-1).

Liverpool FC Women: Laws, Hodson, Robe, Rodgers, Hinds, Bailey (76′ Kearns), Roberts (71′ Linnett), Furness, Babajide, Lawley, Clarke (666′ Thestrup)

Δε χρησιμοποιήθηκαν οι: Foster, Parry, Moore.